30 LAT PROGRAMU
PCSCHEMATIC AUTOMATION

30-lat-Automation

W czerwcu, 30 lat temu, położono podwaliny pod system, który znamy dziś jako PCSCHEMATIC Automation. Od prostego pomysłu na aplikację do programu używanego przez firmy na całym świecie - jest to podróż, z której jesteśmy bardzo dumni i o której pokrótce tu opowiemy.

Podobnie jak w wielu innych dobrych opowieściach o przedsiębiorczości, PCSCHEMATIC również został założony w małym biurze, opierając się na prostej, ale niełatwej do realizacji ambicji digitalizacji ręcznych procesów w celu zaoszczędzenia czasu i poprawy jakości pracy.

Ambicja ta pozostaje jednym z fundamentów wszystkich opracowywanych dziś rozwiązań.

„Architektami” stojącymi za tą ambicją i pisaniem kodu nowego innowacyjnego oprogramowania byli Werner Rossen, Janni Møller i Ove Larsen, z których Ove Larsen jest nadal ważną częścią zespołu zarządzającego i programistycznego firmy.

DIGITALIZACJA SCHEMATÓW

Podróż rozpoczęła się w 1978 roku od pomysłu opracowania programu, który umożliwiłby rysowanie schematów elektrycznych na komputerze. Taki proces pozwoliłby zaoszczędzić czas i zapewnić wyższą jakość pracy, a w następnej kolejności pozwoliłby przejść bezpośrednio do procesu drukowania schematów i list używanych komponentów.

Pierwsza wersja programu została napisana na maszyny uniksowe, ale wkrótce stało się jasne, że program musi zostać przepisany na komputery osobiste PC i system operacyjny DOS. To właśnie stąd wzięła się nazwa programu PCSCHEMATIC - schematy na PC.

PCS folder
PCS folder2
PCS folder3
Praca z PCSCHEMATIC - lata 70-te
Pierwsze targi PCSSCHEMATIC w Danii

POCZĄTEK W 1980 NA TARGACH TEKNIK & DATA W ODENSE, DANIA

PCSCHEMATIC Automation został początkowo opracowany dla przemysłu elektronicznego i wprowadzony na rynek w 1980 roku na targach Teknik & Data w Odense.

Zainteresowanie było ogromne, ale co ciekawe, przede wszystkim skupiono się na możliwości rysowania schematów elektrycznych. Wyzwanie zostało podjęte i z niezłomnym optymizmem - oraz przy niewielkiej pomocy specjalistów - pierwsza wersja produktu PCSCHEMATIC Electric Automation została zaprezentowana w następnym roku na tych samych targach.

SPOTKANIA UŻYTKOWNIKÓW TWORZĄ ROZWÓJ

Od tamtych wydarzeń minęło już wiele czasu, a program ciągle ewoluuje. Wydanych zostało już ponad 20 wersji programu, a wszystkie zostały opracowane dzięki nieocenionej pomocy i informacji zwrotnej od wielu osób korzystających z programu na co dzień. Najważniejsze jest coroczne spotkanie użytkowników, na którym czekamy na ocenę i pomysły na rozwój od naszych użytkowników, w celu optymalizacji i ulepszania funkcji programu - Ove Larsen zawsze mówi, że „usuwamy złodziejów czasu”.

Dialog

Dialog jest istotną częścią „naszego DNA” i ważną częścią naszej stałej ambicji tworzenia oprogramowania, które ma znaczenie dla pracowników i firm. Kieruje nami „radość tworzenia” i jesteśmy dumni z faktu, że szybko przechodzimy od pomysłu do działania, gdy my lub nasi klienci mają dobry pomysł na coś, co może ulepszyć nasze rozwiązania.

PCSCHEMATIC

Obecnie PCSCHEMATIC Automation to oprogramowanie używane przez firmy w ponad 30 krajach i przez wiele tysięcy użytkowników. Jesteśmy niesamowicie dumni i zadowoleni z całej podróży i nie możemy się doczekać kolejnych 30 lat tworzenia oprogramowania z naszymi zaangażowanymi pracownikami i oddanymi użytkownikami.

W szczególności jesteśmy dumni i wdzięczni, że nasza ambicja bycia ważnym partnerem dla naszych klientów i ludzi, z którymi komunikujemy się na co dzień, doprowadziła nas do aż do dziś.

Będziemy nadal opierać się na naszych solidnych podstawach i dążyć do dalszych sukcesów przez wspólną pracę - korzystając z bliskiego dialogu i pomysłów na innowacje w naszej dziedzinie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej historii oraz o tym, w jaki sposób nasze oprogramowanie może zoptymalizować procesy dla Ciebie i Twojej firmy, zawsze możesz skontaktować się z nami pod numerem 71-352-85-71 lub skontaktować się z naszym handlowcem Ireneuszem Biernackim pod adresem irek@pcschematic.pl.

Biuro

INFORMIK
ul. Jęczmienna 16/3
53-507 Wrocław
Polska
NIP: PL7741814001

© 2020 Copyright i wykonanie INFORMIK Polityka prywatności