Generuj projekty elektryczne automatycznie

PCSCHEMATIC Automation jest rozwiązaniem rewolucyjnym wśród programów typu CAD elektryczny. Bez cienia wątpliwości. Możesz teraz zorganizować swoją pracę w taki sposób, że nawet 80% dokumentacji będzie utworzone jeszcze przed rozpoczęciem pracy.

Podczas tworzenia dokumentacji elektrycznej, zwykle używa się 30-40 tych samych rysunków częściowych, używanych w różnych kombinacjach.

Te rysunki częściowe/fragmenty schematów, zwane rysunkami standardowymi mogą również zawierać różne zestawy danych dołączanych do symboli, zależnie od tego, jakie elementy zostaną użyte w danych przypadku.

Montaż szafy

W PCSCHEMATIC Automation możesz następnie przeciągać takie rysunki standardowe bezpośrednio na strony projektu, wybierając od razu, który model z rysunku chcesz użyć - a więc jakie dane aparatów automatycznie przypisać do symboli znajdujących się na tych rysunkach.

Po prostu przeciągaj rysunki standardowe

W programie CAD elektryczny Automation nosi to nazwę „Przeciągnij i Rysuj oparte na Modelach i Modułach”. Stosując tą funkcję przeciągasz rysunki standardowe do projektu z okna znajdującego się po lewej stronie ekranu, a Automation umieszcza wybrane rysunki standardowe na bieżącej stronie ze schematami elektrycznymi.

Do symboli elektrycznych w rysunkach standardowych przypisane są dane urządzeń, zależnie od tego, który model dla danego rysunku standardowego wybierzesz. Następnie rysunek standardowy jest automatycznie podłączany do tworzonego schematu - np. do linii potencjałowych na stronie - a nowe symbole są nazywane inteligentnie przez program.

Nie ma potrzeby rysowania niczego więcej

Rewolucyjny aspekt tego rozwiązania polega na tym, że możesz teraz tworzyć kompletną dokumentację elektryczną za pomocą przeciągania wymaganych fragmentów schematów do projektu, a twój CAD elektryczny narysuje je za ciebie. W niektórych wypadkach nie będziesz musiał nawet nic więcej rysować.

Nie tylko rysunki standardowe (fragmenty schematów) mogą być przeciągane do projektu. Możesz również przeciągać całe strony do projektu, np. zakładki rozdziałów, spisy treści, wszystkie rodzaje zestawień i kompletne strony ze schematami. Co więcej, możesz również przeciągać fragmenty projektów lub całe projekty do bieżącego projektu.

Zrewolucjonizowanie pracy z programem typu CAD elektryczny

Żeby naprawdę dostrzec całą rozpiętość tego tematu, ważne jest zrozumienie, że otwiera to drogę do niespotykanie szybkiej i prostej pracy. Możesz rozpocząć nowy projekt przeciągając szablon projektu do Automation. Taki projekt może zawierać strony projektu, które zawsze wykorzystujesz, gdy rozpoczynasz projekt, takie jak spisy treści, strona tytułowe rozdziałów, strony schematów, strony zestawień.

Jeżeli później potrzebujesz więcej stron na schematy ze wstawionymi liniami potencjałowymi, po prostu przeciągasz takie strony do projektu. Następnie przeciągasz potrzebne rysunki standardowe bezpośrednio na strony projektu, gdzie łączą się one np. z liniami potencjałowymi na stronie, a symbole są automatycznie przemianowywane w inteligentny sposób.

Dane aparatury są automatycznie dołączane

Ponieważ rysunki standardowe mogą zawierać dane aparatury dla symboli (np. typ, numer katalogowy itd.), więc po ich użyciu wystarczy tylko zaktualizować zestawienia i dokumentacja jest gotowa. Wszystkie zestawienia są wypełnione danymi aparatów i możesz wysłać np. zamówienie bezpośrednio do dostawcy części.

Już podczas początkowej fazy pracy z projektem masz szybki przegląd całkowitych kosztów urządzeń użytych w projekcie, gdyż są one również obliczane na zestawieniach.

Oto w jak szybko i prosto to działa.

Wspólne tworzenie bibliotek rysunków standardowych

Jeżeli chcesz wykorzystać taki sposób pracy, musisz oczywiście na początku stworzyć bibliotekę rysunków standardowych, które twoja firma wykorzystuje w swoich projektach elektrycznych.

Może to wydawać się trudne do wykonania, ale zostało to uwzględnione gdy projektowano ten CAD elektryczny. Dlatego tworzenie rysunków standardowych jest bardzo proste, gdyż tworzy się tak, jak zwykłe schematy w projekcie. Gdy masz je już narysowane, możesz następnie dodać do nich różne zestawy modeli dla przyszłych projektów. Można również bardzo łatwo tworzyć rysunki standardowe przez kopiowanie fragmentów istniejących projektów Automation.

CAD elektryczny pozwala oszczędzić 80% czasu

Żeby umożliwić obecnym i nowym użytkownikom szybki start, PCSCHEMATIC - i jego dystrybutorzy - oferują usługi konsultingowe, zawierające analizę obecnie istniejącej i tworzonej dokumentacji. Opierając się na tej analizie można przygotować optymalny zestaw rysunków standardowych, modeli i szablonów projektów. W efekcie nowi użytkownicy mogą wystartować tworząc kompletną dokumentację elektryczną naprawdę szybko.

W większych firmach taki sposób pracy może spowodować, że tylko jedna osoba będzie potrzebna jako odpowiedzialna za tworzenie rysunków standardowych dla firmy, podczas gdy inni będą tylko tworzyć dokumentację przeciągając szablony i rysunki standardowe do projektów.

Doświadczenia z firm, które zaczęły stosować tą technologię pracy pokazują, że czas tworzenia dokumentacji projektowej może być skrócony nawet o 80%.

Biuro

INFORMIK
ul. Jęczmienna 16/3
53-507 Wrocław
Polska

NIP: PL7741814001
REGON: 930388872

Telefon

tel. +48 71-352-85-71

E-mail

info@pcschematic.pl

© 2023 Copyright i wykonanie INFORMIK Polityka prywatności