Inteligentne symbole programu CAD elektryczny

Gdy twierdzimy, że PCSCHEMATIC Automation jest najbardziej inteligentnym oprogramowaniem CAD dla elektryki, wszystko zaczyna się od wyjątkowego kamienia węgielnego PCSCHEMATIC Automation: inteligentnego symbolu elektrycznego.

Żeby osiągnąć pełne korzyści z pracy w inteligentnym systemie CAD elektryczny - z automatycznie generowanymi zestawieniami, automatyczną kontrolą dostępnych symboli dla aparatów itd. - musisz mieć możliwość przypisania danych do symboli na schemacie. Dokonuje się tego przez użycie inteligentnych symboli, które dają ci bardzo wiele korzyści.

Montaż szafy

Co to jest inteligentny symbol w programie CAD elektryczny?

Przez pojęcie inteligentne symbole elektryczne rozumiemy:

Jakie są korzyści z inteligentnych symboli elektrycznych?

Ponieważ symbole elektryczne są inteligentne, osiągasz następujące korzyści:

Sposób pracy z inteligentnymi symbolami i bazą aparatury

Ponieważ Automation posiada inteligentne symbole elektryczne oraz rozbudowaną bazę aparatury, zawierającą zarówno symbole elektryczne jak i montażowe dla aparatów, twoja praca wygląda następująco:

Jeżeli masz doświadczenia z pracy z mniej inteligentnymi systemami CAD, na pewno zauważysz, jak wiele czasu możesz oszczędzić dzięki takiemu sposobowi pracy. Z tego, co wiemy, taki sposób pracy jest unikalny i spotykany tylko w Automation.

Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu producentów aparatury, którzy pomogli stworzyć bazy aparatury dla Automation. Możesz także w prosty sposób samemu rozbudowywać i tworzyć nowe bazy aparatury w Automation, dołączając do nich symbole elektryczne z programu.

Producenci aparatury tworzą także symbole elektryczne

Powodem, dla którego jest możliwe jest fakt, że producenci aparatury tworzą nie tylko rekordy w bazie zawierające numery katalogowe, typ, nazwy zacisków itp. Wielu z nich tworzy również symbole elektryczne dla funkcji elektrycznych swoich aparatów.

Takie symbole są kontrolowane przez PCSCHEMATIC w celu zapewnienia ich zgodności z normami IEC/EN.

przydatne łącza:

Biuro

INFORMIK
ul. Jęczmienna 16/3
53-507 Wrocław
Polska

NIP: PL7741814001
REGON: 930388872

Telefon

tel. +48 71-352-85-71

E-mail

info@pcschematic.pl

© 2023 Copyright i wykonanie INFORMIK Polityka prywatności