Skup się na projekcie elektrycznym

Automation jest profesjonalnym programem typu CAD elektryczny, przeznaczonym do tworzenia dokumentacji automatyki, instalacji, pneumatyki i hydrauliki. Program pozwala ci wykorzystać twoje umiejętności najbardziej efektywnie, dzięki czemu masz więcej czasu i energii na inne ważne zadania.

Automation jest zaprojektowany w oparciu o prostą koncepcję, zgodnie z którą możesz skupić się nad projektem, podczas gdy program wykona za ciebie większość rutynowych czynności.

Poza prostymi funkcjami rysunkowymi, Automation oferuje ci kompleksowy zestaw funkcji zaprojektowanych specjalnie dla projektów elektrycznych.

Fabryka

Łatwe rozpoczęcie — ORAZ zaawansowane funkcje programu CAD elektryczny

Gdy zaczynasz korzystać z nowego programu ważne jest, abyś mógł szybko i łatwo rozpocząć pracę. Dlatego ułatwiliśmy Ci rozpoczęcie pracy:

Jednocześnie otrzymujesz pełny pakiet zaawansowanych funkcji do dokumentacji elektrycznej CAD, które możesz zobaczyć poniżej.

Dostosowany do projektów elektryki

Wśród funkcji programu znajdziesz między innymi:

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, zajrzyj również do listy funkcji naszego elektrycznego CAD.

Szybko poznasz program oraz położenie ikon i menu, które odpowiadają standardom Windows.

Plik projektu może zawierać nieograniczoną liczbę stron, każda może zawierać do 255 warstw. Możesz też pracować na różnych wysokościach i uzyskać rysunek izometryczny.

Dużo symboli normatywnych IEC/EN

Razem z programem typu CAD elektryczny otrzymujesz symbole normatywne IEC/EN dla automatyki, instalacji, hydrauliki/pneumatyki i schematów przepływów. Poza tym możesz znaleźć symbole dla PLC, czujników i przetworników, instalacji w inteligentnych budynkach, sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, instalacji alarmowych, a także symbole dla planów instalacji. Możesz także w łatwy sposób tworzyć swoje własne symbole i automatycznie dokumentować biblioteki symboli.

Bazy danych aparatury

W Automation dostępne są bogate bazy aparatury wielu producentów, zarówno międzynarodowych koncernów jak i polskich wytwórców. Dodatkowo masz możliwość tworzenia w prosty sposób własnych baz aparatury.

Poza podstawowymi informacjami o aparatach – jak numer katalogowy, opis, producent czy cena – bazy zawierają też symbole elektryczne i montażowe dla każdego aparatu. Używając tych baz aparatury możesz łatwo i bezpiecznie tworzyć schematy i rysunki zabudowy, a także generować zestawienia.

Razem z programem otrzymujesz własny program do zarządzania bazą aparatury, stworzony przez PCSCHEMATIC. Automation może pracować bezpośrednio z bazami Access-a, ale jest również otwarty na inne systemy baz danych dołączane za pomocą MDAC lub ODBC. Dzięki temu możesz używać z Automation wszystkie główne systemy bazodanowe – takie jak MS-SQL czy Oracle.

W efekcie bazy danych aparatury może stać się integralną częścią systemu zarządzania firmą.

Automatyczne aktualizowanie wszystkich zestawień

W Automation może zaprojektować swoje własne zestawienia części (BOM), elementów, złączek, PLC, kabli, etykiet, połączeń i spisy treści. Te zestawienia są aktualizowane automatycznie przez program. Projekt może również zawierać rysunki złożeniowe.

Zestawienia mogą być tworzone zarówno jako strony w projekcie, jak i eksportowane do plików (np. Excela), które następnie mogą być importowane do innych systemów – np. jako pliki dla zamówień.

Rysunki standardowe z danymi aparatów i automatycznie generowanie projektów

W prosty sposób możesz tworzyć rysunki standardowe z danymi aparatów dla każdego symbolu w rysunku. Następnie możesz przeciągnąć rysunki standardowe bezpośrednio do dowolnego swojego projektu. Podczas przeciągania rysunku standardowego do projektu możesz również wybrać, który zestaw danych dołączyć do symboli w rysunku standardowym. Nazywa się to Przeciągnij i Rysuj oparte na Modułach i Modelach. Bazując na tych rysunkach standardowych możesz automatycznie generować projekty elektryczne zawierające tysiące stron.

Inteligentne oznaczenia referencyjne

W Automation możesz automatycznie dołączać oznaczenia referencyjne do projektu, strony, obszaru na stronie lub do pojedynczego symbolu. Podczas umieszczania symbolu na stronie lub do obszaru z oznaczeniami referencyjnymi, symbol automatycznie uzyskuje oznaczenia referencyjne strony lub obszaru (zgodnie z IEC/EN 81346). Następnie możesz generować zestawienia zgodnie z zastosowanymi oznaczeniami referencyjnymi. Gdy zmienisz oznaczenia referencyjne, program zmieni oznaczenia referencyjne w projekcie.

Inteligentne rozdziały

Możesz podzielić swój projekt na części tworząc rozdziały. Spisy treści i zestawienia mogą być tworzone zarówno dla indywidualnych rozdziałów, jak i dla całego projektu.

Inteligentne wsparcie dla norm IEC/EN

We wszystkich częściach programu strukturyzacja dokumentacji została wykonana tak prosto, jak to możliwe. W Automation możesz pracować zgodnie z obecnymi normami Europejskimi dotyczącymi tworzenia dokumentacji projektowej dla elektryki, często nawet o tym nie myśląc.

Import/eksport plików DWG/DXF

Możesz importować i eksportować pliki DWG/DXF. Oczywiście przenoszone bętą tylko te obiekty, które są rozpoznawane przez oba programy.

Wstawianie obiektów OLE

Bezpośrednio na strony projektu możesz wstawiać dokumenty np. z Worda bądź Excela, gdyż program obsługuje tzw. obiekty OLE. Jeżeli na przykład wstawisz dokument AutoCAD, możesz rysować w Automation jak w AutoCAD.

Powiązanie z programami konfiguracji PLC

Możesz przenosić dane do programów konfiguracyjnych PLC i z powrotem. Podczas importu danych z narzędzi PLC, wszystkie informacje o PLC (jak adresy czy opisy) są automatycznie aktualizowane na schemacie - oczywiście pod ścisłą kontrolą.

Praca w sieci

W Automation dostępne są różne możliwości pracy sieciowej, wymagane przez dużych klientów. Należą do nich ochrona plików, elastyczne współdzielenie licencji sieciowych czy też używanie wspólnych baz aparatury i bibliotek symboli.

Twórz swoje własne aplikacje

Automation jest stworzony w sposób otwarty, więc masz możliwość tworzenia swoich własnych aplikacji, pracujących jako nakładki. Jeżeli masz specyficzne wymagania i potrzebujesz unikalnej funkcjonalności, możesz w prosty sposób stworzyć żądane funkcje dla siebie.

Elastyczne licencje

Gdy kupujesz licencję Automation, otrzymujesz licencję programową. Gdy kupujesz licencję sieciową (tzw. pływającą) dla kilku użytkowników, możesz korzystać z licencji w sieci lokalnej. Licencja sieciowa daje ci również możliwość pobierania licencji. Dzięki temu możesz pobrać licencję np. na laptopa, odłączyć się od sieci i jechać na obiekt w celu pracy nad dokumentacją w miejscu montażu np. maszyny. Po wygaśnięciu można przedłużyć licencję na kolejny okres korzystając np. z poczty e-mail - nie trzeba specjalnie wracać do biura po nową licencję.

Wersje językowe i zestawy znaków

Program dostępny jest w różnych wersjach językowych (w Polsce oferowana jest wersja Polska). Program wspiera zestaw znaków Unicode, dzięki czemu możliwe jest pisanie tekstów w różnych językach w tym samym dokumencie, np. po polsku i rosyjsku (cyrylicą).

Program zawiera również moduł tłumaczący, za pomocą którego można wykonać tłumaczenie dokumentacji na inne języki, jeżeli jest taka potrzeba.

CAD elektryczny Automation jest używany w ponad 30 krajach.

Przydatne łącza:

Biuro

INFORMIK
ul. Jęczmienna 16/3
53-507 Wrocław
Polska

NIP: PL7741814001
REGON: 930388872

Telefon

tel. +48 71-352-85-71

E-mail

info@pcschematic.pl

© 2023 Copyright i wykonanie INFORMIK Polityka prywatności